• שאלות ותשובות

  למה שאבחר בקורס בשיטת יעל ולא בקורסים אחרים המוצעים בשוק?

  כי במכון יעל תלמדי לעצב ולתפור בכוחות עצמך בגד במידה שאת רוצה ובהתאם לטעמך האישי.
  במקומות אחרים - ילמדו אותך בשיטת בורדה - שם את מוגבלת רק לדוגמאות והגדלים שהבורדה נותנת לך (מגזין יקר עם מינימום תועלת) או שיחלקו לך גיזרה במידה שלך ואין ביכולתך לעשות בה שינויים לא בגודל ולא בסגנון. מכיוון שבשיעורים עצמם את יושבת ותופרת את הבגד נוצר מצב של בזבוז זמן וכסף. בקיצור לאורך כל הדרך את יוצרת תלות ואינך יכולה להפוך לעצמאית.

  כיצד ניתן להספיק את החומר ב-16 מפגשים?

  קורס תפירה למתחילים במכון יעל כולל תוכנית לימודים בנויה היטב (בשיעור עצמו לא תופרים כי מבחינתנו זה בזבוז זמנך היקר) בשעורים הראשונים תתרגלי שלבים מסוימים בשיעור וברוב השיעורים תתבקשי לתרגל בבית עבודות בשרטוט ותפירה. תחילתו של כל שיעור היא בבדיקת שעורי הבית וניתן זמן לשאלות. רק כך תרכשי בטחון.

  אני תופרת שנים אך הבעיה היא שאיני יודעת לבנות גזרות. האם אני יכולה ללמוד רק תדמיתנות ללא שלבי התפירה?

  אין בתוכנית הלימודים מסלול תדמיתנות בלבד. כל נושא שנלמד כולל את כל השלבים: שרטוט, גזירה ותפירה על מנת שנוכל להוציא תחת ידינו מוצר מוגמר באיכות מעולה.

  הקורס הבסיסי אינו מעניין אותי. הייתי רוצה ללמוד רק קורס חצאיות, האם זה אפשרי?

  גם אם יש לך ניסיון בתפירה, הקורס הבסיסי הוא תנאי הכרחי להבנה ויישום שיטת יעל. עם זאת, כבר בקורס זה תלמדי לעצב חצאיות שונות עד רמה מסוימת. לחצאיות ברמה גבוהה יותר יידרש קורס חצאיות מתקדם.

  למדתי קורסי תפירה במקומות שונים, ולצערי, עדיין אין לי ביטחון לתפור. מה מבטיח לי שבקורס אצלך אקבל ביטחון לתפור?

  עד היום למדת בשיטות המקובלות והמסורבלות ולכן את עדיין מתקשה. אצלי תלמדי בשיטה קלה, תקבלי כלים שיתרמו לביטחונך ולניסיונך ללא תלות במורה, רק כך תוכלי לבדוק את יכולותייך ותגיעי לתוצאות מרשימות.

  האם זה אפשרי ללמוד במכון קורס למרות שאין ברשותי מכונת תפירה?

  כדי ללמוד במכון קורס תפירה ועיצוב חייבת כל תלמידה מכונה תפירה בבית, אפילו הפשוטה ביותר, זאת, בכדי לעמוד במטלות הקורס שהינם הכלי המרכזי להגיע ליכולת עצמאית בשיטה הנלמדת.

  מעולם לא למדתי תפירה ולא ידוע לי אם הקורס מתאים לי. האם אני יכולה להשתתף בשיעור אחד בלבד?

  אין אפשרות להשתתף בשיעור אחד ניסיון. מסיבה זו בניתי תוכנית לקורס קצר ולא יקר וביחד עם זה מאפשר לך להגיע לרמה טובה. מניסיוני, הקורס מתאים לכל אחת המגיעה עם מוכנות נפשית ורצון ללמוד ולהשקיע.

  יש לי ניסיון בתפירה והייתי רוצה ללמוד רק שמלה מסוימת וכן גימורים יפים. האם ניתן לקבל שיעור כזה?

  השיעורים מתקיימים במסגרת קבוצתית בלבד ומחולקים לפי נושאים עם תוכנית לימודים קבועה. אפשרות ללמוד רק את הנושאים שמעניינים אותך.

דילוג לתוכן